Geçtiğimizin yılın en gözde trendleri arasında yer alan video pazarlama 2017 yılında da yerini kimseye vermeyecek gibi görünüyor kişi ve kurumların hem tanıtım videolarını hem de şirket ürünlerini video ile paylaşmaya devam ediyor.

Video izlenme oranı oldukça yüksek. Yayınlanmış olan videolarınız sizin veya şirketinizin hakkında kişi ve kurumlara bilgi sağlayacaktır.

Özellikle Youtube kanalının en fazla izlenen mecra olarak kullanılması burada yapmış olduğunuz veya sizin bilginiz dışında yayınlanmış olan videoların kurumsal itibarınıza doğrudan etki ettiğini unutmamalısınız.

Youtube’da yayınlanan videolar gün geçtikçe daha çok kişiye erişiyor ve de hakkınızda çıkmış olan olumlu veya olumsuz haber videoları hızlıca yayılıyor.

Youtube video kaldırma işlemi hakkınızda çıkmış olan karalama, telif ihlali veya itibarınızı zedeleyici videolara karşı kaldırma işlemlerini gerçekleştiriyor.

Youtube video kaldırma işleminde, yayınlanmış olan videolarınız tespit edilmeli ve buna göre tespit ve takip süreçleri başlatılmaktadır.

Kaldırılmayan videolar sizin veya şirketiniz hakkında dışarıdan bakan kişilere olumsuz itibar bırakabilir.

Yayınlanmış olan kötü içerik sağlayan veya olumsuz haber niteliği taşıyan videolarınızı kaldırmanız hem kişisel itibarınıza hem de şirketinize yapılmış olan bu dijital saldırıların önüne geçmenizi sağlar.

Böylece dijital mecralardaki imajınızı korumuş olur hem de yanlış bir izlenim uyandırmazsınız.