İzlenme oranı en fazla platform olan kanallardan birisidir. Belki de Google ziyaretlerinden sonra en fazla kişilerin müzik, seminer ve bilgi edinmek amaçlı girmiş oldukları en büyük kanaldır. Hal böyle olunca Youtube’da ki içeriklerimiz ve olumsuz haberlerimiz bizim için çok önemlidir. Ayrıca aram motoruna yazmış olduğumuz anahtar kelime sonucunda video sonuçlarında çıkmış olan haberlerimiz bizim için son derece önem taşımaktadır.

Youtube kanalına hakkımızda yüklenmiş olan haberler marka veya kişilik haklarımıza zarar verici nitelikte olabilir. Bu tarz haber ve içeriklerin kaldırılması marka imajımız açısından bize büyük fayda sağlayacaktır. Hakkımızda her türlü mecrada çıkmış olan kötü haberler markamızın kişiler tarafından yanlış algılanmasına sebep olmaktadır. Bu yüzden hakkımızda çıkmış olan olumsuz ve yanlış haberleri bulunduğu mecralardan kaldırmalıyız.

Youtube platformunun giderek kullanımının arttığı son dönemde video izlenme oranının yükseldiğini baz alacak olursak Youtube marka imajımız açısından güçlü kanallardan birisidir.

Peki, içeriği kaldırmak için neler yapmalısınız?

Kaldırılacak içeriğin tespiti ve kim tarafından hangi amaçla yapılmış olduğunun belirlenmesi en temel bilgi olmalıdır.

Hem içeriği ekleyen kişiye ulaşmak hem de hukuki işlemler başlatabilmek için mutlaka bir uzmana danışmanızda fayda olacaktır.

iceriksilme.com olarak her türlü içeriğinizin hem koruma hem de kaldırma işlemlerini yönetiyor. Hukuki süreçlerinizde tüm işlemleri baştan sona kadar uyguluyoruz.

Detaylı bilgi almak için bize 0212 267 52 77 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.